Karate POWER KIDS

UCZY BAWI EDUKUJE

 

 

 

 

 

Karate PowerKids Siechnice ❗  ❗  ❗ ARAWASHI SIECHNICE

Zajęcia w lokalizacjach:

 • szkoła podstawowa ,ul.Szkolna 4, Siechnice, sala gimnastyczna
 • club fitness/siłownia Level One, ul. Kwiatkowskiego 24,Siechnice, profesjonalna sala do zajęć sztuk walki

ZAPRASZAMY od 1 września, zapisy po 15 sierpnia ☎ 601 198 108 lub 📨 kontakt@arawashi.pl

 

 

Poszukiwanie dodatkowych zajęć dla dziecka w wieku przedszkolnym czy szkolnym potrafi przysporzyć nie lada problemów dla rodziców. Trzeba kierować się predyspozycjami psychofizycznymi dziecka, ale przede wszystkim jego chęcią do systematycznego wykonywania określonych zadań. Jedną z częstszych form aktywnego spędzania czasu wolnego u dzieci jest korzystanie z zajęć karate. 

Trening połączony z zabawą

Praca z dziećmi zawsze powinna opierać się na zabawie. Bez radości i uśmiechu zarówno maluchy, jak i starsze dzieci, nie będą czuły chęci dalszego uczestniczenia w zajęciach. Dobry trener będzie potrafił je tak przygotować, by zestaw ćwiczeń uwzględniał również przerwy. W programie przeplatać się powinny ćwiczenia indywidualne i zabawa z całą grupą. Zatem przy wyborze odpowiednich zajęć trzeba zaczerpnąć wiedzy, jaki system pracy jest stosowany przez prowadzącego-trenera.Tylko licencjonowani trenerzy PZK mogą prowadzić zajęcia karate o specjalności karate. Wszystkie inne kursy podlegają dyskusji i sprawdzenia kompetencji i umiejętności instruktora i trenera. Na nasze nieszczęście kluby, czy też prywatne inicjatywy występujące pod najróżniejszymi nazwami, które są efektem niczym nieskrępowanej wyobraźni ich autorów. Chińskie czy japońskie niekończące się rozszerzenia podstawowych sztuk walki powinne wzbudzać nasze zainteresowanie.

Rodzicu ❗❗❗  sprawdź czy twój instruktor posiada komplet dokumentów uprawniających go do trenowania Karate Shotokan/WKF:

 • kurs instruktora lub trenera o specjalności KARATE – tylko taka specjalność uprawnia do trenowania dzieci
 • posiadane kwalifikacje i doświadczenie ( stopień min. 1 DAN nadany przez PZK, gdzie trenował, historia treningów)
 • licencję trenera PZK
 • licencję klubu zrzeszonego w PZK

Karate rozwija ciało

Technika walk wschodnich pozwala wpłynąć na kondycję młodego człowieka. Odpowiednio skoordynowane ruchy, napięcie mięśni podczas wykonywania ćwiczeń oraz częstotliwość ich wykonywania kształtują ciało młodego człowieka. Rodzice mogą po kilku miesiącach zaobserwować, że u pociechy widać mięśnie brzucha czy ud. Brak wałeczków tłuszczowych oraz odpowiednia sylwetka całego ciała zachęca zarówno małych, jak i starszych do systematycznego chodzenia na zajęcia karate.

Umysł a karate

Nie tylko ciało korzysta na systematycznych zajęciach z karate. Niektóre cechy umysłu są również usprawniane dzięki tej sztuce walki. Należą do nich:

 1. Znaczący wpływ na polepszenie rozwoju poziomu koncentracji u dzieci – prawidłowe wykonywanie pozycji wymaga od dzieci systematycznego ich powtarzania.
 2. Samokontrola na podłożu fizycznym i psychicznym – zajęcia karate umożliwiają trenującemu naukę samokontroli odruchów, często niepożądanych wobec obcych osób.
 3. Niezbędna umiejętność dążenia do osiągnięcia celu – stopniowanie trudności wykonywania zadań, ale także systematyczny i podzielony na etapy trening karate wymaga od trenujących pokory w oczekiwaniu na rezultat.

Czego uczy karate?

Trzeba pamiętać, że odpowiednio prowadzone zajęcia uczą szacunku do zasad i norm postępowania. Dodatkowo młodzi ludzie pamiętają, że uczą się przede wszystkim podstawowych zasad obrony, a nie ataku. Co istotne, karate to przede wszystkim dobra zabawa z rówieśnikami, która pokazuje dziecku, że rozmowa i unikanie kłopotów jest o wiele lepsze od argumentu siłowego. Umiejętność panowania nad emocjami to kolejna cecha, która jest udoskonalana podczas treningu. Młody człowiek zdobywa wiedzę, w jaki sposób odczytywać i kontrolować odruchy swojego ciała. Te wszystkie umiejętności mają ogromne znaczenie nie tylko podczas treningu, ale w całym życiu.

Zajęcia karate dla najmłodszych

Już w okresie przedszkola dzieciaki mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach karate. Nierzadko odbywają się one w placówce, do której uczęszcza malec. Istnieją także szkoły karate, gdzie rodzice przywożą swoje pociechy. Trzeba opłacić zajęcia i kupić dziecku strój do karate, czyli kimono. Buty czy ochraniacze nie są w tym sporcie konieczne. Dlatego też nie należy on do specjalnie drogich zajęć dodatkowych dla dziecka. Trzeba zawsze pamiętać, że wybór tego typu zajęć nie może odbywać się bez udziału i decyzji malucha. Dzięki poszanowaniu jego zdania chęć uczestniczenia w zajęciach będzie większa, a to pierwszy krok do nauki obowiązkowości i ponoszenia konsekwencji za własne wybory.

W Siechnicach Karate Shotokan/WKF trenują dzieci w klubie Arawashi. Obecnie trenuję w sekcji 100 skrzatów, podzielonych na różne grupy wiekowe.Klub posiada licencję PZK. Trenerem klubu jest Łukasz Klujew, reprezentant Polski w Karate WKF w latach 2004-2008.Wielokrotny medalista turniejów Europejskich. Mistrz Polski i Akademicki Mistrz Polski w latach 2004-2008, Trener Personalny z uprawnieniami REPS, licencjonowany Trener PZK, trener i menadżer 1-wszej siłowni/fitness Level One w Siechnicach.

 

🏆 Karate Power Kids w Siechnicach ❗ ❗❗

We wrześniu 2017-  darmowe zajęcia dla począntkujacych!!!

Grupa orłów już od 4 lat

Szkoły Podstawowa w Siechnicach, wejście od Orlika.

               club Level One Fitness/Siłownia,ul.Kwiatkowskiego 24, Siechnice, główne dojo

male karate       

Zajęcia zaczynamy 1 września 2017 

ZAPISY 601 198 108

Daj dziecku przewagę poprzez zapisanie ich do najlepszego programu ze sztuk walki.

Program jest współfinansowany przez Gminne Siechnice

Program Karate POWER KIDS został stworzony przez trenera Łukasza Klujew. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i obserwacji treningów w wielu klubach europejskich, postanowił stworzyć zajęcia dla dzieci od 4-6 roku życia. Treningi prowadzone są tak, aby dziecko przede wszystkim bawiło się „Karate”, 40% zajęć to techniki karate, reszta to zabawy, które kształtują umiejętności, takie jak: zwinność, gibkość i koordynacje. We wrześniu 2013 ruszył program pilotażowy karate POWER KIDS dla 15 dzieci z Gminy Siechnice. Obecnie grupa powiększyła się do 100 dzieci. Dzieci osiągnęły wysokie wyniki na zawodach rangi regionalnej i wojewódzkiej. W czerwcu młodzi adepci karate zdali na trzecią belkę, 9.3 KYU ( biały pas).

Program POWER KIDS oferuje tradycyjne sztuki walki- stylu SHOTOKAN/WKF , samoobrony, sprawności fizycznej, rozwiązywania konfliktów, pracy zespołowej.

Zadzwoń, zapisz swojego skrzata!!!

Zapraszamy najmłodszych od 4 lat na zajęcia karate Shotokan/WKF!!! Karate Olimpijskie 👌

 

🔔Rodziciu, WAŻNE !!!👈 Sprawdź kto trenuję Twoje dziecko

!!! Sprawdź czy posiada odpowiednie kwalifikacje !!! 👈

👉http://www.abcsportu.eu/art,33,jak-sprawdzic-kwalifikacje-z…

„Najczęściej uchybienia w zakresie kompetencji prowadzącego pojawiają się przy zajęciach z szeroko pojętego świata sportów walki. Tutaj zalecam szczególną ostrożność. Są oczywiście kluby działające w pełni legalnie, będące członkami polskich związków sportowych, dbające o swoją „markę” i pozwalające sobie na takie niedopatrzenia. Są jednak na nasze nieszczęście kluby, czy też prywatne inicjatywy występujące pod najróżniejszymi nazwami, które są efektem niczym nieskrępowanej wyobraźni ich autorów”

Tylko Licencjonowani Trenerzy Polskie Związku Karate i kluby PZK mogą prowadzić zajęcia karate WKF/SHOTOKAN. Jedyne olimpijskie karate.

 

Zapisy karate Power Kids  – 601 198 108

SSiR Arawashi, działa od 7 lat w Siechnicach.W naszym klubie przestrzegamy ścisłego podziału na wiek i stopień zaawansowania ćwiczących. Odbywają się u nas treningi w osobnych grupach (gakubu) dla:

 • tylko dla 4 – 5-latków
 • dzieci młodszych 6 – 7 lat
 • dzieci starszych 8 – 12 lat
 • młodzieży 12-16 lat

W klubie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy karate – mistrzowie polski , licencjonowanie trenerzy PZK

Organizujemy 2 razy do roku atrakcyjne obozy sportowe w kraju.: zimą góry, latem morze. Podczas 7-letniej działalności klubu w Siechnicach zdobyliśmy ponad 500 medali, nasi zawodnicy stawali na podium turnieji krajowych i międzynarodowych. Nasze dzieci, poprzez ciężką pracę na zawodach otrzymują stypendia sportowe od Burmistrza Siechnic.Klub przeprowadza zgrupowania szkoleniowe dla instruktorów i kadry zawodniczej.

ZAPRASZAMY!!!

 

Niech twój skrzat rozpocznie bezpiecznie przygodę swojego życia !!!

Zajęcia:

od poniedziałku do piątku

      17:00-19.00

zapisy: 601 198 108